Boyasız Göçük Düzeltme Anlaşılır Mı?

Kaporta göçük düzeltme yöntemleri arasında en çok tercih edileni kuşkusuz ki boyasız göçük düzeltme işlemidir. Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi çok sayıda avantajlar içermektedir. Boyasız göçük düzeltme avantajları arasında en çok öne çıkanı zaman tasarrufu ve maliyet avantajıdır. Peki boyasız göçük düzeltme anlaşılır mı? Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi uygulanan arabada belli olur mu?

Boyasız kaporta göçük düzeltme anlaşılır mı?

Arabalarda Boyasız Göçük Düzeltme Anlaşılır Mı?

Farz edelim ki aracımız dolu yağışından etkilendi ve bazı göçükler oluştu. Buna istinaden oto sanayide bir ustaya gidip boyasız göçük düzeltme işlemi yaptırmaya karar verdik. Acaba yapılan onarımdan sonra boyasız göçük düzeltme anlaşılır mı? Daha önce boyasız göçük düzeltme işlemi nasıl yapılır konulu yazımızda, göçük düzeltme işlemini en iyi şekilde yapabilmenin; hasar yerine, büyüklüğüne ve işçilik kalitesine göre değişkenlik gösterebileceğini belirtmiştik. Her ne kadar çok tavsiye edilen bir yöntem olsa da boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi;

  • Çok derin oyuklar ve büyük ezikler
  • Kenarlara yakın ezikler
  • Kıvrımlı göçükler ve
  • Boya hasarlı göçükler

gibi durumlarda uygulanması oldukça zordur. Dolayısıyla aracınızın hasar boyutu, PDR tekniğinin kusursuz sonuç vermesi açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra işçilik de yüksek öneme sahiptir. Yeterli deneyime sahip olmayan boyasız göçük düzeltme tamircileri, küçük ve tamiri nispeten kolay olan göçüklerde bile kusursuz görüntü sağlamayabilir. Bu bağlamda tecrübeli ustalara ve yetenekli teknisyenlere sahip boyasız göçük düzeltme firmaları daha ön plana çıkmaktadır. Nitekim boyasız göçük düzeltme işlemi yaptıracağımız yerin ya firmanın, hem tamir aletleri açısından sayısal ve teknolojik açıdan hem de yetişmiş uzman eleman açısından yeterliliğe sahip olması büyük önem arz eder.

Sonuç olarak göçük düzeltme işlemiyle ilgili;

→ Göçük hasarı PDR uygulamasına uygunsa

→ Kullanılan aletler son teknolojiye uygunsa

→ Tamiri yapan personel deneyim ve yetenek sahibiyse

boyasız göçük düzeltme anlaşılır mı ya da belli olur mu sorularına net olarak hayır cevabını verebiliriz. Nitekim bu üç faktör bir araya geldiğinde boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi yapılan yerin, amatör bir gözle anlaşılması çok zordur. Ancak bir profesyonel yardımı ile PDR işlemi uygulanıp uygulanmadığı anlaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir