Boyasız Göçük Düzeltme Expertizde Çıkar Mı?

Bu yazıda; ikinci el araba alımı ya da satışı yapan bireylerin merak ettiği boyasız göçük düzeltme expertizde çıkar mı sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Bahse konu bilgiler, konusunda uzman kişilerin görüşleri alınarak oluşturulmuştur.

Boyasız kaporta göçük düzeltme anlaşılır mı?

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Boyasız göçük düzeltme işlemi; adından da anlaşılacağı üzere çeşitli nedenlerle arabanın kaportasında oluşan göçüklerin, herhangi boya işlemine gerek duyulmadan teknolojik yöntemler kullanılarak onarılması işlemidir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi, araba sahipleri tarafından en çok tercih edilen kaporta tamiri yöntemidir. Bunun en önemli nedeni; aracın orijinalliğini koruması ve olası değer kaybını en aza indirmesidir. Peki boyasız göçük düzeltme expertizde çıkar mı?

 

Boyasız Göçük Düzeltme Expertizde Çıkar Mı, Tespit Edilebilir mi?

Daha önce paylaştığımız boyasız göçük düzeltme anlaşılır mı başlıklı yazımızda, boyasız kaporta göçük düzeltme konusunda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılan işlemin, amatör bir gözle asla anlaşılamayacağını belirtmiştik. Fakat oto expertiz firmaları, uzman ekiple araç incelemesi yaptığı için araçlardaki hatalar ve onarım işlemleri büyük oranda tespit edilir. Dolayısıyla boyasız göçük düzeltme expertizde çıkar mı sorusuna yüksek oranda evet diyebiliriz. Yine de şu hususları belirtmekte fayda var; eğer ki ikinci el araba alımı ya da satışına konu olan araba, hafif dolu hasarı gibi ufak göçüklere maruz kaldıysa ve boyasız göçük düzeltme alanında donanımlı bir usta tarafından onarımı yapıldıysa oto expertizleri dahi bu düzeltme işlemini kolay kolay anlayamaz.

Boyasız göçük düzeltme expertizde ortaya çıkar mı?

Oto Expertizi İncelemesi

Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemini anlayabilmek için aracın doğru açılardan incelenmesi çok önemlidir. Eğer ki oto expertiz incelemesi doğru açılardan yapılmazsa kaliteli işçilikle yapılmış orta düzeydeki göçük onarımları bile fark edilmeyebilir. Bu nedenle uzman ekiple kurulmuş ve yeterli donanıma sahip oto expertiz firmaları tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir