Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme İşlemi Nedir?

Günümüzün yaşam koşullarına bakıldığında araba sahibi olmak lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç halini almıştır. Fakat her ne kadar ihtiyaç olsa da yeni bir araç almak maliyeti bakımından hiç kolay değildir. Hali hazırda arabası olan ve ekonomik şartları müsait olan kullanıcılar ise mevcut arabalarını gerek marka-model gerekse de üretim yılı bakımından yenilemek istemektedir. Sıfır araç kullanmanın keyfi her ne kadar güzel olsa da sıfır araçların bazı konularda dezavantaj oluşturabildiğini söylemeliyiz. Özellikle çeşitli nedenlerle kısa veya orta vadede aracı satmak istediğimizde, sıfır fiyatından çok daha düşük seviyelerde satış yapmak durumunda kalırız. Hele de irili ufaklı çarpma, sürtme vb. kazalar yapıp aracımızı tamire soktuysak, aracın değeri daha da düşmektedir ki bunun nedeni orijinalliğini kaybetmesidir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi ise tam da bu durumlar için avantaj sunmaktadır. Peki boyasız göçük düzeltme nedir, inceleyelim.

 

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Boyasız göçük düzeltme işlemi, herhangi bir nedenle yüzeyinde göçükler ve girintiler oluşan arabanın, yeni bir parçaya veya herhangi bir boya uygulamasına gerek kalmaksızın eski(orijinal) haline getirilmesi işlemidir. Adından da anlaşılacağı üzere boya gerektirmeyecek bir kaporta düzeltme yöntemidir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi, mevcut parçanın yeniden yapılandırılmasını içerdiği için yeni bir boya katına gerek duyulmaz. Bu şekilde göçük düzeltme işlemi uygulanan araçlar yepyeni görünümüne tekrar kavuşmaktadır. Bir otomobilin genel yapısının korunması bakımından boyasız göçük düzeltme işleminin uygulanması ve bunun en son teknolojik aletler eşliğinde işin ehli kaporta ustaları tarafından yapılması çok önemlidir.

 

Boyasız Göçük Düzeltmenin Avantajları Nelerdir?

Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi, bilhassa küçük boyutlu göçük şeklindeki kaporta hasarları için uygulanmaktadır. En önemli avantajı ise yapılan işlem sonucunda aracın orijinal haline yani fabrika çıkışı görüntüsüne dönmesidir. Bu sayede hasar gören araç değer kaybına uğramamaktadır. Bir diğer avantajı ise maliyettir. Boyasız göçük düzeltme işlemi, diğer geleneksel kaporta göçük düzeltme tekniklerine göre daha az maliyetle yapılmaktadır. Doğal olarak cebinizden çıkacak tamir ücreti de azalacaktır. Son olarak da boyasız kaporta düzeltme işlemi, zaman yönünden çok tercih edilmektedir. Nitekim eski usûl göçük düzeltme tekniklerine nazaran boyasız göçük düzeltme işlemi çok daha kısa sürede sonuç vermektedir.

Updated: 25 Ekim 2018 — 07:04

2 Comments

Add a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir